Поліпи товстої кишки


« Що таке виразкова хвороба   |   Ради хворим з симптомами варикозної хвороби »

Захворювання - Поліпи товстої кишки Крім того, не можна забувати, що поліпи є передраковим станом і при постійному терті об поліп харчових мас, що проходять через кишку може відбуватися озлокачествленіє поліпа з переходом в ракове захворювання товстої кишки.

Клинические прояви поліпів кишечника

Клиническая картина знаходиться залежно від кількості, місцеположення і структури поліпів. При одиночних поліпах протягом тривалого часу може не бути ніяких скарг. При множинних поліпах і поліпозі (розростанні поліпів) бессимптомного течії не зустрічається. Поліпоз виявляється болями по ходу товстої кишки, прискореним, часто хворобливим стільцем з домішкою крові, слизи, гноїть.
При поліпах, розташованих в кінцевих відділах товстої кишки, нерідко наголошуються позиви на дефекацію (тенезми), а при поєднанні з поліпами прямої кишки - неприємні відчуття, болі, свербіння в області заднього проходу. При множинних поліпах хвороба супроводжується кровотечами в час і після дефекації, проносом, що приводить до обезводнення, інтоксикації і анемії.

Диагностика поліпів кишечника

Объективное обстеження, зокрема пальпація живота, мало допомагає виявленню поліпів. Встановленню діагнозу сприяє рентгенологічне або ендоскопічне обстеження кишечника. При цьому вдається встановити кількість, величину поліпів і протяжність ділянки кишки, ураженої патологічним процесом.

Лечение полипов

Эндоскопическое видалення поліпів кишечника попереджає можливість їх злоякісного переродження, і тим самим є профілактикою раку.

Другие статті по захворюваннях шлунково-кишкового тракта


Tags: , , , , , ,

Захворювання


Схожі записи